Devino client METRO

Aplica pentru un card METRO

Food & Own Brands Quality Specialist - București, Sediul Central

Candidatul ideal
  • Studii superioare in industria alimentara/medicina veterinara
  • Cunostinte temeinice in domeniul managementului calitatii si sigurantei alimentare, standard ISO 22000;
  • Experienta in audit in managementului calitatii si sigurantei alimentare (minim 2 ani);
  • Disponibilitate deplasari;
  • Abilitati foarte bune de comunicare si cooperare intra si inter-departamentala;
  • Abilitati analitice, organizatorice si capacitatea de a lua decizii;
  • Abilitatea de a gandi in termeni de costuri si beneficii
  • Cunostinte operare PC
  • Cunostinte de limba engleza

Descrierea jobului
  • Proiecteaza, elaboreaza si actualizeaza documentatia specifica sistemului de management al sigurantei alimentelor (ISO 22000:2005)
  • Supervizeaza si coordonarea bunelor practici de productie si de igiena in spatiile destinate produselor alimentare proaspete
  • Coordoneaza si gestioneaza activitatea de audit intern efectuata de terti aprobati; realizeaza audituri in magazine suplimentar celor realizate de terti.
  • Intocmeste rapoarte de audit pentru magazinele METRO evaluate; verifica si valideaza rapoartele de audit intocmite de terti.
  • Instruieste personalul si asigura asistenta de specialitate in magazine
  • Coordoneaza activitatea de management a reclamatiilor si solutionarea solicitarilor primite de la clienti
  • Asigura asistenta tehnica de specialitate privind obtinerea autorizatiilor specifice de functionare

Valabilitate anunţ: până în 5 mai

 Daca ești interesat, trimite CV-ul tau la adresa resurseumane@metro.ro, menționand în subiectul mailului orasul si postul pentru dorești sa aplici.