Devino client METRO

Aplica pentru un card METRO

Lucrător Comercial - Băneasa, Arad, Bacău, Brașov, Oradea, Ploiești, Sibiu, Târgu Mureș, Timișoara

Candidatul ideal

• Experienţă în comerţ

• Orientare către cerinţele pieţei şi ale clientului

• Excelente abilităţi de comunicare, flexibilitate, integritate profesională

• Cunoştinţe de operare MS Office

• Disponibilitatea de a lucra în ture

Descrierea jobului

• Expune în suprafaţa de vânzare toate mărfurile aflate în stoc, respectând principiul FIFO

• Controlează zilnic calitatea, aspectul şi termenul de valabilitate al produselor expuse în zona comercială, pe cele necorespunzătoare le îndepărtează din zona de vânzare şi le depozitează în zona special amenajată pentru acestea

• Efectuează recepţiile şi retururile de marfă, cantitativ şi calitativ, verifică actele însoţitoare (declaraţii de conformitate etc.)

• Realizează toate activităţile necesare pregătirii articolelor pentru vânzare

• Oferă la cerere date şi detalii referitoare la produsele expuse pentru vânzare

• Participă la efectuarea inventarelor parţiale şi anuale

Valabilitate: până în 30 noiembrie 2016