Devino client METRO

Manager Junior Calitate Produse si Marci Proprii - Bucuresti, Sediul Central

Candidatul ideal

• Studii superioare finalizate in industria alimentara
• Cunostinte temeinice in domeniul managementului calitatii si sigurantei alimentare, standard ISO 22000;
• Experienta in managementului calitatii produselor si sigurantei alimentare (minim 3 ani intr-un post similar);
• Capacitatea de a lucra atat independent, cat si in echipa;
• Abilitati analitice, organizatorice si capacitatea de a lua decizii;
• Abilitatea de a gandi in termeni de costuri si beneficii
• Foarte bune abilitati de motivare si coordonare a echipei;
• Disponibilitatea de a invata lucruri noi
• Cunostinte limba engleza, operare PC

Descrierea jobului

Asigura buna desfasurare a procesului de dezvoltare produse Marca Proprie (alimentare si nealimentare) prin:
- Intocmirea profilelor tehnice si dosarelor de furnizor.
- Realizarea etichetelor produselor in conformitate cu legislatia aplicabila.
- Selectia furnizorilor pe baza capacitatii acestora de a produce la nivelul cerintelor METRO si in concordanta cu legislatia aplicabila. Participa la desfasurarea auditurilor la furnizor.
Asigura selectia furnizorilor de servicii implicati in activitatile legate de calitatea produselor si calificarea furnizorilor de produse Marca Proprie (servicii de laborator, servicii de audit).
Colaboreaza cu laboratoarele de specialitate in vederea efectuarii determinarilor privitoare la calitatea produselor.
Asigura instruirea personalului din subordine cu privire la normele legale aplicabile productiei si comercializarii produselor, precum si standardele interne.
Asigura suportul tehnic in vederea obtinerii autorizatiilor de comercializare a produselor alimentare in magazine.
Gestioneaza reclamatiile cu privire la calitatea si siguranta produselor.

Valabilitate anunţ: până în 30 aprilie 2018

Daca ești interesat, trimite CV-ul tau la adresa resurseumane@metro.ro, menționand în subiectul mailului orasul si postul pentru dorești sa aplici.