Devino client METRO

Aplica pentru un card METRO

Fresh Quality Inspector - București, Sediul Central

Candidatul ideal

• Experienţă anterioară privind recepţia calitativă a produselor alimentare (fructe şi legume, peşte, carne, produse congelate, etc)
• Studii medii / superioare în domeniul calităţii alimentare
• Disponibilitatea de a lucra în schimburi
• Disponibilitatea de a lucra în platforma logistică amplasată în zona Chiajna
• Cunoştinţe de limba engleză (nivel mediu)
• Cunoştinţe operare MS Office
• Orientare către cerinţele pieţei şi ale clientului
• Capacitate de comunicare, flexibilitate, integritate

Descrierea jobului

• Evaluează calitatea şi conformitatea produselor cu standardele de referinţă şi decide dacă produsele respective se recepţionează sau nu
• Se asigură de existenţa şi conformitatea cu legislaţia în vigoare a documentelor de calitate care însoţesc produsele ce trebuie recepţionate
• Verifică dacă mijloacele de transport şi condiţiile în care au fost transportate produsele sosite la recepţie se încadrează în normele stabilite
• Stabileşte şi urmăreşte parametrii la care trebuie să se păstreze şi să se manipuleze mărfurile pe platformă
• Stabileşte şi urmăreşte modul de pregătire a mărfurilor pentru expediţie

Valabilitate anunţ: până în 5 mai

  Daca ești interesat, trimite CV-ul tau la adresa resurseumane@metro.ro, menționand în subiectul mailului postul pentru dorești sa aplici.