Devino client METRO

Aplica pentru un card METRO

Economist Raportare - București, Sediul Central

Candidatul ideal:

• Studii superioare economice
• Experienţă în domeniul financiar-contabil minim 3 ani
• Cunoaşterea limbii engleze reprezintă o cerinţă obligatorie
• Cunoştinţe SAP şi Ms Office (Excel - avansat, Word - mediu)
• Competenţă analitică, atenție la detalii şi orientare către rezultat
• Atitudine pro-activă şi dorința de a acumula cat mai multe cunoştinţe

Descrierea jobului:

Verifica periodic inregistrarile pe conturile de Carte Mare conform legislatiei in vigoare
Gestioneaza inchiderea, deschiderea perioadelor de inregistrare SAP-FI, respectiv SL (special Ledger - Carte Mare)
Creeaza conturile de Carte Mare
Primeste, verifica si inregistreaza in SAP documente
Pregateste rapoartele lunare financiare SAP_FI, balanta cu 4 egaliatati, contul de Profit si Pierdere si SL (special Ledger); P&L si B/S
Note conform instructiunilor si procedurilor de Group
Raspunde de reconcilierea sistemelor ECCS - SL (Special Ledger - Carte Mare, dupa incarcarea datelor in ECCS)
Pregateste fisierele de corectii de stoc si a diferentelor de inventar

Valabilitate anunţ: până în 5 mai

  Daca ești interesat trimite CV-ul tau la adresa resurseumane@metro.ro, menționand în subiectul mailului postul pentru dorești sa aplici.