Devino client METRO

Economist - Creanțe Clienți - București, Sediul Central

Candidatul ideal
• Studii superioare economice
• Experienţă în domeniul financiar-contabil minim 3 ani
• Cunoaşterea limbii engleze reprezintă o cerinţă obligatorie
• Cunoştinţe SAP şi MS Office (Excel - avansat, Word - mediu)
• Competenţă analitică, atenție la detalii şi orientare către rezultat
• Atitudine pro-activă şi dorința de a acumula cat mai multe cunoştinţe
• Cunoștințe de legislație contabilă și fiscală

Descrierea jobului
• Gestionează contractele comerciale și anexele aferente
• Introduce și verifică veniturile cu decontare ulterioară ale companiei
• Emite facturi de prestări servicii și reducere ulterioară
• Urmărește clienții neîncasați pentru METRO Cash&Carry România și încasarea debitelor din veniturile ulterioare
• Comunică activ cu partenerii comerciali în vederea reconcilierilor lunare
• Realizează activități specifice de închidere de lună, conform graficelor stabilite
• Întocmește rapoarte periodice conform activităților din cadrul departamentului

Valabilitate anunţ: până în  31 octombrie

Daca ești interesat, trimite CV-ul tau la adresa resurseumane@metro.ro, menționand în subiectul mailului orasul si postul pentru dorești sa aplici.