Devino client METRO

Dispecer Distributie

Candidat Ideal

· studii medii,
· experienta minim 1 (un) an
· siguranta de sine;
· bune capacitati de comunicare;
· responsabilitate, constiinciozitate;
· atitudine proactiva.

Descrierea jobului

• organizeaza in baze zilnice transportul si distributia catre clienti
• realizeaza si optimizeaza programarea distributiei corelat cu rutele zilnice prestabilite:realizeaza rutarea si centralizatorul incarcarilor zilnice;
• asociaza cate o masina, un sofer si un manipulant insotitor pentru fiecare ruta;
• organizeaza si supravegheaza respectarea programului de incarcari, de plecari si sosiri a autovehiculelor;
• asigura respectarea incarcarilor programate si inmaneaza soferilor documentele necesare livrarilor de marfa;
• vizeaza zilnic documentele de transport la sosirea soferilor din ruta;
• controleaza si dispune masurile corespunzatoare privind curatenia si starea tehnica a masinilor inainte de incarcare;
• verifica prin sondaj modul in care soferii isi desfasoara sarcinile in teren intocmind rapoarte;
• raspunde de efectuarea livrarilor conform cu comenzile confirmate ;
• tine legatura permanenta cu soferii in vederea informarii in timp real asupra problemelor;
• ia masuri de solutionare imediata a problemelor de livrare aparute.

Valabilitate anunţ: până la 30 aprilie 2018

 Daca ești interesat, trimite CV-ul tau la adresa resurseumane@metro.ro, menționand în subiectul mailului postul pentru dorești sa aplici.