Devino client METRO

Aplica pentru un card METRO

Agent vanzari Clienti Revanzatori/ Clienti HoReCa

Orașe: Arad, Bacău, Brașov, București, Oradea, Piatra Neamţ și Timișoara

Candidatul ideal

  • Spirit comercial foarte dezvoltat, orientare catre client
  • Abilitatea de a identifica nevoile clientilor si de a construi parteneriate
  • Buna intelegere a comertului traditional si modern
  • Specialist in vanzari de tip consultativ, cu experienta dovedita (minim 3 ani)
  • Abilitatea de a identifica și de a materializa oportunitati
  • Excelente abilitati de comunicare, negociere si vanzare
  • Foarte bune abilitati de organizare a timpului si gestionare a resurselor
  • Cunoştinţe de operare MS Office
  • Cunoştinţe de limba engleză
  • Permis de conducere categoria B
  • Disponibilitate pentru activitatea operativă, de teren
  • Specific Clienti Revanzatori: Cunostinte despre franciza - reprezintă un avantaj
  • Specific Clienti HoReCa: Pasiune pentru industria HorecaCunostinte despre piata Horeca si livrare, distributie - reprezintă un avantaj

Descrierea jobului

  • Îndeplineşte planul de vânzări in teritoriul alocat
  • Efectueaza vizite zilnice la clienti, conform rutelor planificate
  • Identifica oportunitati pentru cresterea comenzilor pe categorii de produse si solutii pentru dezvoltarea afacerilor clienților săi
  • Construieşte şi menţine relaţiile cu clienţii deja existenţi şi atrage clienti noi
  • Aplica si evalueaza planurile de promovare a vanzarilor, ofera feedback și ia masuri atunci când este necesar
  • Asigura incasarea in termenul stabilit a tuturor facturilor de vanzare catre client
  • Este dedicat, are initiativa si este condus de dorinta de performanta
  • Specific Clienti Revanzatori: Asigura suport pentru deschiderea magazinelor in regim de francize
  • Specific Clienti HoReCa: Asigura integrarea in proiectul de livrare catre clienti

Dacă ești interesat, trimite CV-ul tău la adresa resurseumane@metro.ro, menționând în subiectul emailului postul pentru care doreşti să aplici.